Lodowy smok

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Stefan Kwiecień
25 lutego 2020

Przeczytałem już wszystkie dostępne książki George'a Martina i odłożyłem Lodowego Smoka po raz ostatni. Długo myślałem, że to tylko książka dla dzieci i nie byłbym zainteresowany. Jak bardzo się myliłem! ))) To niesamowita historia! A teraz jestem przekonany, że jest odpowiedni dla każdego wieku. To książka o niezwykłej przyjaźni i znalezieniu swojego miejsca w trudnym świecie zniszczonym przez wojnę. Ten świat jest okrutny, ale żyje w nim nadzieja. Świetna książka! Szkoda tylko, że jest tak krótki)

Projekt książki zasługuje na szczególną uwagę. Bardzo podobały mi się ilustracje, doskonale uzupełniają historię, artysta doskonale uchwycił atmosferę stworzoną przez Martina. Chciałbym również czytać książki z ilustracjami tego artysty.

Dorota Barnas
03 lutego 2020

Lodowy smok George R. R. Martina to krótka ale niesamowicie wciągająca opowieść. Genialne ilustracje sprawiają, że książka jest jeszcze lepsza. Świetnie nada się zarówno na młodszej, jak i starszej grupy czytelników :) Świetnie wykreowane postaci. Nie były idealne, ale bardzo wiarygodne. Główna bohaterka, Adara, jest małym dzieckiem o wielkim sercu. Kocha swoją rodzinę, ale bardziej kocha tytułowego lodowego smoka. Adara jest «zimowym» dzieckiem, więc nie czuje zimna. Ma w sobie spokój i powagę, kojarzone z chłodem, bardzo różni się od innych dzieci. Znajduje najlepszego przyjaciela w równie majestatycznym, lodowym smoku..

Jestem naprawdę oczarowana tą bajką. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, miłości, poświęceniu dla drugiej istoty. Szkoda, że jest tak krótka.. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę