Bóg Imperator DiunyAudio

Z serii: Kroniki Diuny #4
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Bóg Imperator Diuny
Tekst
Bóg Imperator Diuny
E-book
37,90 
Szczegóły
Opis książki

IV tom cyklu Kroniki Diuny.

Doskonały towar… Wręcz uderzający do głowy. – „Los Angeles Times”

Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna – trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw melanżu – gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia.

Syn legendarnego Muad’Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga…

„Dlaczego idę tą ulicą?” – zastanawiał się. Nim postawił to pytanie, znał już odpowiedź. „To ta kobieta, ta Irti. Jaka jest ta, która zdołała ściągnąć mnie do Gojgoi?”

Róg zasłony w oknie po prawej uniósł się i Idaho zobaczył twarz chłopca z placu. A potem zasłona odsunęła się, ukazując stojącą za nią kobietę. Idaho patrzył oniemiały na jej twarz, zamarłszy w pół kroku. To była twarz z jego najskrytszych snów – owalna, z przenikliwymi ciemnymi oczami i pełnymi, zmysłowymi ustami.

– Jessika – szepnął.

– Co powiedziałeś? – spytała Siona.

Idaho nie był w stanie odpowiedzieć. To była twarz Jessiki zmartwychwstała z przeszłości, którą miał za na zawsze utraconą, genetyczny kaprys, matka Muad’Diba wskrzeszona w nowym ciele.

Kobieta zaciągnęła zasłonę, pozostawiając w jego umyśle powidok, który – czego był pewien – nigdy nie zniknie. Była starsza od Jessiki, która dzieliła z nim niebezpieczeństwa na Diunie – miała zmarszczki w kącikach ust i oczu, ciało odrobinę pełniejsze… „Bardziej matczyne” – powiedział sobie. A potem pomyślał: „Czy jej kiedyś powiedziałem… kogo przypomina?”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 19 godz. 26 min 54 sek.
  • ISBN: 9788378188193
  • Tłumacz: Marek Michowski
  • Lektor: Miłogost Reczek
  • Redaktor: Błażej Kemnitz
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Frank Herbert "Bóg Imperator Diuny" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Bóg Imperator Diuny
E-book
37,90 
Książka należy do serii
«Kroniki Diuny»
Heretycy Diuny
Diuna
Bóg Imperator Diuny
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę