Erin Hunter

Erin Hunter

Erin Hunter – pseudonim literacki, za którym stoją cztery brytyjskie autorki. Erin Hunter to zbiorczy pseudonim używany przez autorki: Victo... Szczegóły

O autorze

Erin Hunter – pseudonim literacki, za którym stoją cztery brytyjskie autorki.

Erin Hunter to zbiorczy pseudonim używany przez autorki: Victorię Holmes, Kate Cary, Cherit Baldry i Tui Sutherland. Pisarki mają na swoim literackim koncie kilka powieści fantasy dla młodzieży. Głównymi bohaterami książek są zwierzęta.

Początkowo pod pseudonimem ukrywały się tylko dwie osoby – Kate Carey i Cherit Baldry. Wymyśliły go, aby czytelnicy nie mylili ich książek, które tworzą jedną spójną serię. Następnie dołączyły do nich dwie kolejne autorki – Victoria Holmes i Tui Sutherland.

Przydomek „Erin Hunter” został wybrany z kilku powodów. Po pierwsze, gdyby autorki używały swoich nazwisk, książki zostałyby umieszczone w różnych miejscach w bibliotece i trudno byłoby je znaleźć. Po drugie, starano się wybrać nazwisko, które byłoby zbliżone do serii Briana Jacquesa Redwall, która w tamtym czasie była serią książek o fabule najbliższej serii Wojownicy. Jedna z autorek zasugerowała pseudonim „Hunter”. Victoria Holmes zasugerowała imię „Erin”.

Książki są pisane przez czterech autorów, za redagowanie odpowiada Victoria Holmes. Do najpopularniejszych tytułów należą:

  • „Ucieczka w dzicz”,
  • „Ogień i Lód”,
  • „Las Tajemnic”,
  • „Niebezpieczna Ścieżka”,
  • „Czarna Godzina”,
  • „Północ”.

Książki Erin Hunter można czytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy