O sztuce miłościTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Miłość jest sztuką, której można się nauczyć.

O SZTUCE MIŁOŚCI nie prezentuje ani teorii osobowości ani teorii popędów. Książka ta ma być przede wszystkim doradcą pomocnym w rozważaniach kwestii jak żyć.

Miłość, jak ją rozumie Fromm, to nie tyle uczucie, ile sposób zaangażowania wobec społeczeństwa w dialogu, jakim jest działania publiczne, praca oraz twórczość. Związek erotyczny, miłość dziecka, miłość braterska czy rodzicielska, przyjaźń – byłyby to w tym rozumieniu przypadki o szczególnych barwach i znacznej intensywności uczuciowej, przypadki owego nieustającego porywu.

Tak rozumiejąc miłość, Fromm zapewnia, że jest ona sztuką, której można się nauczyć.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
  • ISBN: 9788381888165
  • Tłumacz: Aleksander Bogdański
  • Redaktor: Katarzyna Raźniewska
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Erich Fromm "O sztuce miłości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Małgorzata Gapińsk
10 marca

""«Kochać oznacza powierzyć się komuś bez żadnych zastrzeżeń, oddać się całkowicie w nadziei, że nasza miłość wywoła miłość człowieka, którego kochamy. Miłość jest aktem wiary; każdy, kto ma mało wiary, ma mało miłości.»"

Autor tłumaczy swoje rozważania filozoficzne na przykładach takich jak: Miłość matczyna, ojcowska, miłość Boga lub do Boga, miłość samego siebie i miłość w ogóle jako taka.

Książka nasycona wieloma mądrymi cytatami znanymi do dzisiaj i powszechnie używanymi. Polecam!"

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora