Świadectwo kości

Tekst
Z serii: Czarna Seria
Z serii: Dolina Baztan #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Moomy Bookstagram
13 maja

„ŚWIADECTWO KOŚCI”


Dolores Redondo Wydawnictwo Czarna Owca


„Świadectwo kości” to drugi tom niesamowitej trylogii „Dolina Baztán”. Tym razem nasza główna bohaterka Amaia Salazar będzie musiała nie tylko zmierzyć się z mordercą, ale również z walką o ochronę nad życiem swojego dziecka. Świeżo upieczonej mamie ciężko jest pogodzić pracę z życiem rodzinnym.

W niewyjaśnionych okolicznościach osadzeni popełniają samobójstwa zostawiając karteczki z wiadomością dla naszej detektyw śledczej Amai Salazar. Dlaczego? Jaką informację zostawiają dla niej? To już musicie przeczytać sami.

Amai przyjdzie zmierzyć się ze złem w czystej postaci. Samo zło się o nią upomina. Komu podpadła? Jej psychiczna mamuśka nie daje o sobie zapomnieć. Musi strzec przed nią swojego synka. Czy jej się to uda?

Powieść mocno trzyma w napięciu. Jest również mocno emocjonująca. Lubicie czarne kryminały to dobrze trafiliście. Nie mogłam oderwać się od czytania. Odłożyłam powieść dopiero po jej przeczytaniu. Amaia jest niesamowita, chociaż czasami mnie denerwowała.

Z czystym sumieniem mogę wam polecić kolejny tom.

Nie zabraknie wrażeń. Lubicie dobre, czarne kryminały? To sięgnijcie po tą cudowną trylogię.

Zdzisława Pinkowska
19 stycznia

Baskijskie mroczne legendy – nietypowe wierzenia i pradawne tajemnice przekazane w sposób ciekawy, ale pozostawiający czytelnikowi przyjemne miejsce na domysły. Naprawdę świetna i cały czas trzymająca w napięciu. Przeczytałam dosłownie w kilka wieczorów. «Świadectwo kości» to klimatyczna i intrygująca lektura, już nie mogę się doczekać kolejnej części! Polecam.

Violetta Zebro
16 grudnia 2020

Świetny kryminał przeplatany mitologią i wierzeniami Basków. Dla mnie kompletna nowość. Niezwykle wciągający, nie wiem nawet kiedy przeczytałam całą książkę! Rewelacyjnie przemyślana intryga kryminalna, mnóstwo zwrotów akcji i fantastyczna kreacja głównej bohaterki, z którą zżyłam się niemal od razu. Bardzo udana kontynuacja pierwszej części cyklu Doliny Baztán. Czyta się wspaniale, lektura godna polecenia jak mało która!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę