Niewidzialny strażnik

Tekst
Z serii: Czarna Seria
Z serii: Dolina Baztan #1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Moomy Bookstagram
13 maja

„NIEWIDZIALNY STRAŻNIK”


Dolores Redondo Wydawnictwo Czarna Owca


„Niewidzialny strażnik” jest pierwszym tomem niesamowitej trylogii „Dolina Baztán”. Czytając przepadłam do reszty. To jest moja ulubiona seria. Zasługuje na moje top 10 trylogii przeczytanych w tym roku. Jestem nią oczarowana i zachwycona. Polecam ją każdemu z was.

Ktoś morduje nastolatki. Komuś przeszkadza, że za szybko dorastają. Dlaczego?

Mroczna dolina rzeki Baztán nie jedno widziała. Detektyw śledcza Amaia Salazar prowadzi tą sprawę. Za wszelką cenę próbuje złapać tego potwora. Czy to jej się uda? Z czym przyjdzie jej się zmierzyć?

Na początek z rodzinnymi problemami. Jestem z niej bardzo dumna. Po traumie jaką jej zafundowała w dzieciństwie własna matka – potwór, wyrosła na wspaniałą kobietę. Nie poddaje się i za wszelką cenę dąży do prawdy. Widzi duchy zabitych dziewczyn. Czy ją to przerośnie? Czy po latach będzie potrafiła stawić czoło własnej matce? Czy nadal się jej boi?

Niesamowity czarny kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej chwili. Mieszają się tutaj również wierzenia innych wyznawców. Niestety nie zdradzę jakich. Jesteście ciekawi o jakich wyznawcach a właściwie fanatykach piszę? To zapraszam do przeczytania „Niewidzialny strażnik”.

Zakończenie tej części mną wstrząsnęło. Jeszcze do teraz nie umiem się pozbierać. Bardzo emocjonujący kryminał.

Uwielbiam główną bohaterkę. Jest nieszablonowa. W niej jest coś takiego, że nie da się jej nie lubić. Nie wszystkim się podoba, że ona dowodzi tą sprawą. Morderca jest bliżej niż myśli. Ale o tym cii…

Z czystym sumieniem polecam wam „Niewidzialnego strażnika”. Na Netflixie znajdziecie film na podstawie tej książki, ale za nim po niego sięgniecie zachęcam do przeczytania powieści.

Film odbiega od książki. Powieść według mnie jest lepsza. Po przeczytaniu będziecie wstanie uchwycić różnicę między książką a filmem.


Moja ocena 10/10#niewidzialnystrażnik #doloresredondo #wydawnictwoczarnaowca #mommy_and_books

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę