Grecja. Gorzkie Pomarańcze

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Grecja. Gorzkie Pomarańcze
Grecja. Gorzkie pomarańcze
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Grecja. Gorzkie Pomarańcze
Grecja. Gorzkie pomarańcze
Audiobook
Czyta Dionisios Sturis
39,90 
Szczegóły
Opis książki

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.


Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii. 


„Autor "Gorzkich Pomarańczy", choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz” napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 czerwca 2019
Dionisios Sturis "Grecja. Gorzkie Pomarańcze" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Grecja. Gorzkie pomarańcze
Audiobook
Czyta Dionisios Sturis
39,90 
Andrzeja Rupinska
29 maja 2020

„Grecja. Gorzkie pomarańcze” to świetny reportaż sytuacji kraju ogarniętego wielkim kryzysem i problemami społeczno-gospodarczymi. Oprócz tego wątku, autor w ciekawy sposób przybliża Grecję jako kraj turystyczny. Grecję nieznaną turystą dokładniej. Poprzez rozmowy z mieszkańcami kraju i swoją rodziną (autor ma greckie korzenie) daje nam możliwość poznania kraju z punktu widzenia Greków. Sporo informacji o wyspach greckich, Ikarii i sekretach długowieczności mieszkańców wyspy, o Polakach mieszkających w Grecji i wiele wiele więcej. Polecam tę pozycję, czytało się dobrze.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę