Grecja. Gorzkie PomarańczeTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Grecja. Gorzkie Pomarańcze
Grecja. Gorzkie pomarańcze
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Grecja. Gorzkie Pomarańcze
Grecja. Gorzkie pomarańcze
Audiobook
Czyta Dionisios Sturis
39,90  29,53 
Szczegóły
Opis książki

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.


Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii. 


„Autor "Gorzkich Pomarańczy", choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz” napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 czerwca 2019
Dionisios Sturis "Grecja. Gorzkie Pomarańcze" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Grecja. Gorzkie pomarańcze
Audiobook
Czyta Dionisios Sturis
39,90  29,53 
Andrzeja Rupinska
29 maja 2020

„Grecja. Gorzkie pomarańcze” to świetny reportaż sytuacji kraju ogarniętego wielkim kryzysem i problemami społeczno-gospodarczymi. Oprócz tego wątku, autor w ciekawy sposób przybliża Grecję jako kraj turystyczny. Grecję nieznaną turystą dokładniej. Poprzez rozmowy z mieszkańcami kraju i swoją rodziną (autor ma greckie korzenie) daje nam możliwość poznania kraju z punktu widzenia Greków. Sporo informacji o wyspach greckich, Ikarii i sekretach długowieczności mieszkańców wyspy, o Polakach mieszkających w Grecji i wiele wiele więcej. Polecam tę pozycję, czytało się dobrze.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę