Gdzie śpiewają raki

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Gdzie śpiewają raki
Tekst
Gdzie śpiewają raki
E-book
32,90  24,02 
Szczegóły
Opis książki

JAK DŁUGO ZDOŁASZ CHRONIĆ SWOJE SERCE?

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania – i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Gdzie śpiewają raki to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Doskonała powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell.

Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconego dziecka. Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda – i zagrożenia – jej prywatnego świata. Dojmująco piękna powieść… Kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym. THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 21 listopada 2020
  • ISBN: 9788381396363
  • Tłumacz: Bohdan Maliborski
  • Lektor: Magdalena Boczarska
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Delia Owens "Gdzie śpiewają raki" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Gdzie śpiewają raki
E-book
32,90  24,02 
Agata Drach
11 stycznia 2021

Książka jest fenomenalna pod każdym względem. Psychika człowieka bywa skomplikowana, jesteśmy różni, ale nie ma co ściemniać – wszyscy potrzebujemy bliskości drugiego człowieka. To pierwotne pragnienie dotyczy każdego i jest tak silne, że czasem nie można go zwalczyć, mimo wszelkich przeszkód. Powieść psychologiczna Delii Ownes to historia Kyi, która ogromnie wzrusza i zapada w pamięć. Dziewczyna wiedzie ciężki żywot, porzucona przez rodzinę i odtrącona przez społeczeństwo. Kiedy wreszcie doznaje ludzkiej miłości, ukochany również ją zostawia. Poszukuje więc dalej, do tego nie zapomina nigdy o swojej matce, na którą wciąż czeka. Piękna, mądra, wzruszająca, wskakuje na szczyt mojej osobistej listy bestsellerów. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę