Księga życia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jeszcze raz poddajcie się urokowi Diany i Matthew w oszałamiającej kulminacji opowieści zapoczątkowanej przez «Księgę czarownic» i «Cień nocy».

Świat czarownic, demonów i wampirów. Manuskrypt zawierający tajemnice ich przeszłości i klucz do przyszłości. Historia zakazanej miłości Diany i Matthew.

Po podróży w czasie w «Cieniu nocy», drugim tomie fascynującego cyklu Deborah Harkness, historyczka i czarownica Diana Bishop i naukowiec wampir Matthew Clairmont wracają do teraźniejszości, żeby stawić czoło nowemu kryzysowi i starym wrogom. W rodzinnym domy Matthew we Francji ponownie spotykają się ze swoimi rodzinami… z jednym smutnym wyjątkiem. Ale prawdziwe zagrożenie dla ich przyszłości dopiero ma się pojawić, a wtedy naglącą sprawą stają się poszukiwania nieuchwytnego rękopisu Ashmole 782 i jego brakujących stron. Korzystając ze starej wiedzy i współczesnej nauki, Diana i Matthew w końcu dowiadują się, co przed wiekami odkryły czarownice.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 690 str. 1 ilustracja
Deborah Harkness "Księga życia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Księga Wszystkich Dusz»
Cień Nocy
Księga życia
Przemiana
-5%
Danuta Gałecka
01 czerwca

Genialna trzecia część kultowej już serii. Książka jest bez dwóch zdań najlepsza spośród wszystkich części, nie brakuje w niej historycznych faktów, które autorka płynnie łączy ze stworzonym przez siebie światem magii, wampirów i demonów, chociaż o tych ostatnich nie było zbyt wiele. Deborah Harkness stanęła na wysokości zadania i stworzyła niezwykły cykl. Niezwykle plastyczne opisy, mocno zarysowane sylwetki bohaterów i zapadające w pamięć sytuacje sprawiają, że cały cykl czyta się z przyjemnością, a piękne wydanie dba również o nasze odczucia estetyczne. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę