Deborah Feldman

Deborah Feldman

Deborah Feldman przyszła na świat 17 sierpnia 1986 roku w Nowym Jorku. Dorastała jako członek chasydzkiej grupy Satmar w Williamsburgu na Br... Szczegóły

O autorze

Deborah Feldman przyszła na świat 17 sierpnia 1986 roku w Nowym Jorku. Dorastała jako członek chasydzkiej grupy Satmar w Williamsburgu na Brooklynie. Wychowywali ją dziadkowie, którzy przeżyli Holokaust. Stało się tak, ponieważ jej matka została wygnana przez społeczność, a jej ojciec był upośledzony umysłowo i nie mógł wychować jej sam. Jak wszystkie dziewczęta w społeczności, Feldman została nauczona pobożności, języka jidysz. Zabroniono jej chodzić do biblioteki publicznej. Nie mogła otrzymać typowego amerykańskiego wykształcenia, ale ukrywała książki pod łóżkiem. Wstąpiła w zaaranżowany związek małżeński w wieku 17 lat i została matką dwa lata później.

Feldman rozpoczęła prowadzić blog, a w 2012 roku opublikowała swoją autobiografię „Unorthodox: Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów”, która stała się bestsellerem. W 2014 roku Feldman przeprowadziła się do Berlina, gdzie osiedliła się w dzielnicy Neukölln i kontynuowała pracę jako pisarz. W tym samym roku opublikowała kolejną książkę. Jej książki zostały przetłumaczone na język niemiecki i dobrze przyjęte przez niemieckich krytyków, dzięki czemu pojawiła się w różnych programach telewizyjnych w niemieckiej telewizji. Na podstawie jej pierwszej książki został nakręcony mini serial.

Książki Deborah Feldman można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy