Europa o świcie

Tekst
Z serii: s-f
Z serii: Pęknięta Europa #4
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fenomenalne zakończenie cyklu o podzielonej Europie!

W Tallinie Alice, młodsza pracowniczka szkockiej służby dyplomatycznej, zostaje wplątana w niezrozumiałą intrygę, rozciągającą się na dziesięciolecia.

Na Morzu Egejskim młody uchodźca Benno porywa się na desperacką ucieczkę ku wolności i znajduje sobie nowe, niezwykłe życie.

Na angielskich kanałach gromadzą się barki. Rudi, doświadczony coureur, po raz ostatni zostaje oderwany od restauracji, gdy wraz z Rupertem, swoim sojusznikiem, wyrusza w pościg za nieżyjącym człowiekiem.

Psychodeliczna, inteligentna powieść, bardzo ludzka, z dreszczykiem szpiegowskich emocji, snuta w równoległych europejskich światach i opowiedziana z błyskotliwym humorem. – Patrick Ness, autor m.in. powieści Na ostrzu noża i Siedem minut po północy.

Europą o świcie Dave Hutchinson kończy cykl o podzielonej Europie i ugruntowuje swą pozycję jednego z najlepszych pisarzy wizjonerów. Europa Hutchinsona dzieli się na mrowie państewek, którym depcze po piętach Wspólnota – alternatywny, ultrabrytyjski byt państwowy. Cała seria jest najlepszą literacką odpowiedzią na Brexit, a Europa o świcie stanowi jego znakomite podsumowanie. – „The Guardian”

Fantastyczna, interesująca i niezwykła. – Tor.com

Hutchinson idzie od sukcesu do sukcesu. – Adrian Tchaikovsky, autor serii „Cienie Pojętnych”

Dynamiczna literatura, jedne z najinteligentniejszych powieści” – „LA Review of Books”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 09 października 2019
  • ISBN: 9788380626508
  • Tłumacz: Mirosław P. Jabłoński
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Dave Hutchinson "Europa o świcie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«s-f»
Heretycy Diuny
Kapitularz Diuną
Czas próby
-5%
Katarzyna Wrobleska
17 sierpnia 2020

Czwarty i niestety ostatni tom rewelacyjnej serii science-fiction «Pęknięta Europa». Nie mogłam się doczekać tego tomu. Doskonałe podsumowanie całego cyklu, jestem zachwycona! Część ta co prawda jest literacką fikcja, a historia jest pokręcona, ale można odnieść wrażenie, że wydarzenia opisane przez autora, mogłyby wydarzyć się na prawdę. Główną bohaterką jest tutaj Alice, pracująca dla szkockiej ambasady w Tallinnie. Dziewczyna zostaje wplątana w dziwną intrygę, której nie rozumie. Pojawia się też poznany już w poprzednich tomach Rudi. Oryginalna, wielowątkowa historia oraz pełna wartkiej akcji i zwrotów fabularnych opowieść szpiegowska, którą mogę z całego serca polecić. Tak samo z resztą jak poprzednie części należące do tego cyklu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę