3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Zakon

Tekst
Z serii: Gabriel Allon #20
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Powieść o przyjaźni i wierze w niebezpiecznym i niepewnym świecie

Gabriel Allon spędza w Wenecji rodzinne wakacje, kiedy dowiaduje się o śmierci przyjaciela – papieża Pawła VII. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano atak serca, lecz sekretarz osobisty Ojca Świętego nie wierzy w tę wersję. Wtajemnicza Allona w swoje podejrzenia i powiadamia go o niepokojących okolicznościach, jakie towarzyszyły śmierci Pawła VII. Przekazuje mu również zaadresowany do Gabriela list, w którym papież pisze o księdze, na jaką natrafił, zgłębiając watykańskie archiwa, a która może stać się niebezpiecznym narzędziem w rękach przeciwników Kościoła katolickiego. Czy zatem ktoś przyczynił się do śmierci papieża?

Spośród podejrzanych na pierwszy plan wysuwa się Zakon Świętej Heleny – mroczna społeczność katolicka, powiązana z europejską skrajną prawicą. Jak się okazuje, Zakon planuje przejąć kontrolę nad papiestwem.

Czy tak silnego wroga można pokonać?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 listopada 2020
Daniel Silva "Zakon" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Szarlota Linko
18 stycznia 2021

"Zakon" to powieść poświęcona podłożu antysemityzmu. Skąd się w ogóle wziął i dlaczego trwa do dziś. Mamy tu historię bardzo konserwatywnego zakonu, który chce przekształcić kościół z powrotem na okrutny wzór z przeszłości. Przeciwstawia się mu człowiek, którego zadaniem jest ochrona żydowskiej ojczyzny, dobrze już znany z poprzednich części – Gabriel Allon. Daniel Silva po raz kolejny przypomniał mi, dlaczego jest jednym z najbardziej utalentowanych pisarzy naszych czasów. Polecam serdecznie tę lekturę!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę