Inspektor Parma i afera środowiskowaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ekoakcja. Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo?

Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi.

Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka.

„Świetna książka, która w formie powieści detektywistycznej tłumaczy dzieciom najważniejsze problemy i wyzwania dla naszego środowiska. Dodatkowym smaczkiem są nawiązania do klasyki gatunku, które z pewnością wyłapią i docenią rodzice”

Anna Czartoryska-Niemczycka

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 listopada 2020
Christopher Siemieński "Inspektor Parma i afera środowiskowa" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Natalia Kraszewska
08 stycznia

Rewelacyjna pozycja! Autor przemycił wiele cennych informacji, poprzez zabawę – uczy, co daje najlepsze rezultaty w nauce. Połączenie powieści kryminalnej z ekologicznymi wątkami zaśmiecania środowiska i dbania o nie. Sympatyczna i dzielna Inpektor Parma, która stawia czoła aferze środowiskowej. Książka idealna na prezent dla dzieciaków. Byłam nią zachwycona chyba jeszcze bardziej niż moja córka. Do tego świetnie zilustrowana i ładnie wydana. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę