Przewodnik po Czarnobylu

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Borys Tynka – ogromny pasjonat Ukrainy. Urodził się w Krakowie, gdzie na co dzień kieruje projektem Turystyka w sieci, zajmującym się promocją turystyki zarowno w Polsce jak i na terenie Ukrainy. Kilka ostatnich lat poświęcił dodatkowo na organizację wypoczynku polskich turystow na Ukrainie, głownie we Lwowie, Kijowie i ukochanej Odessie. Zajmuje się jej promocją, wspołpracuje z tamtejszymi organizacjami turystycznymi, pomaga w organizacji turystycznych targow, wspierając wielokrotnie wystawcow z ukraińskich miast. Jego dodatkową pasją jest pisanie książek. Ukraina jest ich jedynym I niezaprzeczalnym bohaterem. Borys Tynka jest autorem przewodnikow po Odessie, Kijowie, Zachodniej Ukrainie oraz Czarnobylu, wydawanych zarowno w Polsce jak i na świecie.

Interesując się historią Ukrainy nie sposob ominąć tego tragicznego w skutkach dnia, 26 kwietnia 1986 roku. Awarię w czarnobylskiej elektrowni jądrowej uważa się za największą w całej historii energetyki jądrowej. Ucierpiało przez nią i nadal cierpi miliony ludzi. Część Ukrainy nie nadaje się do dnia dzisiejszego do dalszego zamieszkania i będzie tak przez kolejne dziesiątki lub setki lat.

Aby zrozumieć rozmiary katastrofy w czarnobylskiej elektrowni, nie wystarczy tylko zapoznać się ze źrodłami, ktore są ogolnie dostępne. Bezwzględnie należy odwiedzić rownież, zamkniętą do dnia dzisiejszego strefę wykluczenia, ktora jest w pewnym sensie symbolem porażki naszej cywilizacji. Książka ta ma zachęcić Cię do bliższego poznania tego miejsca, zachęcić do bliższego poznania historii miast i wsi, ktore ucierpiały w skutek awarii podobnie jak ich mieszkańcy, ktorych przymusowo ewakuowano z rodzinnych domow.

Ilustracje książki stanowią piękne fotografie, wykonane przez autora.

Szczegółowe informacje
Ograniczenie wiekowe:
16+
Data dodania do LitRes:
24 września 2020
Data powstania:
2020
Rozmiar:
142 str.
Całkowity rozmiar:
11 MB
Całkowity liczba stron:
142
Rozmiar stron:
155 x 230 мм
Artysta:
Е. Гугалова-Мешкова
Prawa autorskie:
OMIKO
Czy książka narusza prawo?
Złóż skargę dotyczącą książki
Borys Tynka "Przewodnik po Czarnobylu" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Отзывы

Сначала популярные

Оставьте отзыв