Wychowanie a płciowość osób w relacjach międzyludzkich z perspektywy pedagogiki personalistycznej

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czas dorastania i dojrzewania stawia przed młodym człowiekiem rozmaite zadania. Niejednokrotnie zadania te wiążą się z wieloma problemami, wątpliwościami, dylematami. Wychowawca to ktoś, kto ma nieść pomoc w tym trudnym okresie. Tymczasem współczesność nie oszczędza żadnej ze stron: ani młodzieży, ani pedagogów. Przeciwnie, każdy z nich spotyka się z pewnym chaosem w wielu kwestiach wychowawczych. Jedna z nich to właśnie sfera relacji międzyludzkich, w których płciowość jest pewną okolicznością rozwoju. Wszak rozmaite koncepcje postrzegania płciowości implikują różnorodne zachowania wychowawcze. W wielorakości wizji brakuje – przynajmniej tak się wydaje – jakiejś myśli spajającej, która mogłaby integrować i na której mógłby zrodzić się pewien zamysł wychowawczy.


Książka jest próbą pokazania rozmaitych sposobów kształtowania relacji między kobietami i mężczyznami oraz ich konsekwencji dla rozwoju osób każdej płci indywidualnie. Szczególnie rozwijające wydają się tu te relacje, w których wzajemnie szacunkiem otacza się godność człowieka, w których ma miejsce przyjacielska życzliwość i miłość.


Praca ta jest adresowana przede wszystkim do pracowników naukowych parających się pedagogiką, ale także do pedagogów, dla których istotne są problemy wychowania.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-8012-071-6
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Uniwersytet Śląski
Beata Ecler-Nocoń "Wychowanie a płciowość osób w relacjach międzyludzkich z perspektywy pedagogiki personalistycznej" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Prace Naukowe UŚ; Pedagogika»
Edukacja, kultura, sztuka – spoistość a integracja
Ochrona dzieci przed krzywdzeniem. Wyd. 2.
Pułapki epistemologiczne i metodologiczne w badaniach nad edukacją. Jak sobie z nimi radzić?
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę