RójTekst

Z serii: Star Force
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Rój
Rój
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 62,69  50,15 
Audio
Rój
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
32,90  23,03 
Szczegóły
Opis książki

Owdowiały wykładowca akademicki Kyle Riggs mieszka z dwójką dzieci na kalifornijskiej farmie. Pewnej nocy jego spokojne życie przerywa przybycie okrętu obcych, który porywa i morduje jego dzieci, a następnie zabiera na pokład samego Kyle’a. Bohater przechodzi serię testów, po których statek, najwyraźniej obdarzony inteligencją, czyni go swoim dowódcą. Jest też zła wiadomość – obcy, którzy wysłali jednostkę, walczą z kimś o wiele groźniejszym, kimś, kto wkrótce znajdzie się w pobliżu Ziemi.

Rasa ludzka, zamieszkująca galaktyczny zaścianek i dysponująca prymitywną technologią, trafia w sam środek wojny między dwoma potężnymi gatunkami obcych.

„Rój” to pierwszy tom bestsellerowej serii Star Force.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • Rozmiar: 330 str. 2 ilustracje
B.V. Larson "Rój" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Rój
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
32,90  23,03 
Książka należy do serii
«Star Force»
Wygnaniec
Zagubieni
Gwiazda Demonów
-5%
galeria
23 lipca 2020

Niestety, historia jest dość sztampowa i opowiedziana bez polotu. Do sięgnięcia po tę pozycję skusiła mnie dość długa seria ( którą ona zaczyna ). Noo, wydawało się że musi to być coś dobrego skoro ktoś chciał wydać aż tyle kolejnych części…Nie tym razem. Styl autora jest dość siermiężny i płytki. Brakuje mi finezji i polotu w narracji. Technikalia są ledwo «muśnięte», zaś zbudowany świat razi płytkością. Aby nie być zbyt pochopnym w osądach, dałem autorowi drugą szansę – właśnie kończę drugi tom serii… Niestety, dla mnie, ostatni. Odległość dzieląca Larsona od najlepszych w tym gatunku ( David Weber, czy chociażby rodzimy Robert J. Szmidt ), nie jest mierzalna w parsekch a w ilości potrzebnych skoków nadprzestrzennych :).

Mirosław Orzel
20 stycznia 2020

Jako fan science-fiction mogę na pewno powiedzieć, że pierwszy tom sagi «Star Force» nie rozczarowuje. Jest wszystko co w tym gatunku być powinno. Zabrakło mi jednak nieco polotu i nie wciągnęło mnie jakoś mocno. Ale sięgnę po tom 2, ponieważ wydaje mi się, że cała seria zapowiada się interesująco, a owa część pierwsza to powoli rozkręcający główny wątek…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę