B.V. Larson

B.V. Larson

B.V. Larson – amerykański pisarz, autor książek i opowiadań z gatunku science fiction oraz fantasy. Brian V. Larson przyszedł na świat w 197... Szczegóły

O autorze

B.V. Larson – amerykański pisarz, autor książek i opowiadań z gatunku science fiction oraz fantasy.

Brian V. Larson przyszedł na świat w 1975 roku w Turlock (Kalifornia). Zainteresował się pisaniem już jako nastolatek – w wieku siedemnastu lat wysłał swoje pierwsze opowiadania do wydawców. Szybko doszedł do wniosku, że pisanie jest jego prawdziwym powołaniem i sposobem na życie.

W 2010 roku B.V. Larson odkrył Kindle Books i postanowił obrać nową strategię, aby dotrzeć ze swoją twórczością do jak największego grona czytelników – w tym czasie miał już około 10 ukończonych powieści. Powoli zdobywał coraz większą ilość fanów, zaskakując ich coraz to nowymi publikacjami i, co za tym idzie, utrzymując ich zainteresowanie. Po kilku miesiącach B.V. Larson zobaczył swoje powieści na listach 100 najpopularniejszych książek portalu Amazon i zaczął dostawać propozycję współpracy od wydawnictw – w ten sposób niektóre książki Larsona zaczęły pojawiać się na rynku również w tradycyjnej, papierowej formie. Charakter i specyficzne podejście B.V. Larsona do literatury sprawiły, że nie tylko osiągnął spektakularny sukces, wydając swoje książki własnym sumptem, ale przyczyniły się również do różnorodności jego twórczości. Pisarz jest bardzo niespokojnym duchem i szybko się nudzi, więc jego książki i opowiadania charakteryzuje wartka i ciekawa akcja, niespodzianki czyhające na czytelnika na każdej stronie, a także różnorodność gatunków literackich – pisze bowiem nie tylko science fiction, ale również książki fantasy, zarówno tradycyjne, jak i tak zwane urban fantasy oraz paranormal romance, często angażując się w kilka projektów na raz.

B.V. Larson jest autorem ponad sześćdziesięciu książek z ponad trzema milionami sprzedanych egzemplarzy. Jego powieści regularnie zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Pisze w kilku gatunkach, ale większość jego prac to science fiction. Wiele z jego tytułów zostało profesjonalnie wydanych w formacie audiobooków, a także ebooków. Osiem z nich zostało przetłumaczonych na języki obce i opublikowanych przez głównych wydawców za granicą. Oprócz beletrystyki, Larson jest również autorem podręczników informatyki do college’u.

Do najbardziej znanych książek B.V. Larsona należą całe serie science fiction, takie jak „Star Force”, „Rebel Fleet” oraz „Undying Mercenaries”, „Galactic Liberation”.

B.V. Larson mieszka w stanie Kalifornia. Poza pisaniem pracuje jako wykładowca na uczelni. Pisząc, kieruje się zasadą, aby w pierwszej kolejności dostarczyć swoim czytelnikom rozrywki – myśli o swoich odbiorcach na każdym etapie tworzenia książki.

Książki B.V. Larson można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy