Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (UBG)Tekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wyjątkowe wydanie Pisma Świętego z wygodną nawigacją i aktywnymi odsyłaczami do miejsc paralelnych. Ebook zawiera także Plan czytania Biblii linkujący do fragmentów na każdy dzień, a także Duchowy kompas przedstawiający drogę do zbawienia oraz prawdziwego życia z Bogiem.


Tekstem biblijnym – wykorzystanym w tym ebooku – jest wydana w 2017 roku i ciesząca się dużą popularnością Uwspółcześniona Biblia Gdańska. Jest to przekład o wielkim znaczeniu historycznym (pierwsze wydanie Biblii Gdańskiej zostało opublikowane w roku 1632), a jednocześnie bardzo przystępny dla współczesnego Czytelnika. Przystępność ta jest owocem trwającej prawie 20 lat i zakończonej w 2017 roku gruntownej edycji klasycznego tekstu Biblii Gdańskiej, mającej na celu dostosowanie go do zmian słownictwa oraz pisowni, jakie zaszły w języku polskim, przy jednoczesnym zachowaniu treści oryginału.


Dzięki Planowi czytania Biblii, stanowiącemu część ebooka, przeczytasz całe Pismo Święte w rok! Plan ten nie jest oparty na prostym podziale kolejnych ksiąg na równe części do systematycznego czytania, a na równoczesnej lekturze ksiąg Starego i Nowego Testamentu. W ten sposób teksty z obu części Biblii wzajemnie się uzupełniają. Fragmenty opisujące poszczególne wydarzenia zostały – w większości przypadków – umieszczone w porządku chronologicznym, a ich zapowiedzi zawarte w księgach prorockich zostały zestawione z opisem wydarzeń w księgach historycznych. Do fragmentów Biblii przeznaczonych na dany dzień przechodzi się – podobnie, jak do miejsc paralelnych – korzystając z aktywnych linków.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
autor zbiorowy "Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (UBG)" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Jerzy Zuraw
08 kwietnia 2020

Język przekładu chwilami jest mocno archaiczny, jednak prawdopodobnie czytałoby się nienaturalnie gdyby było inaczej. Jestem wierzący, dlatego czytanie tej Księgi fragmentami było dla mnie fascynujące. Oczywiście zdania będą tutaj skrajnie podzielone. Ciężko w zasadzie napisać cokolwiek, co nie obrazi czyiś przekonań religijnych. Na pewno Księga jest olbrzymim zbiorem mądrości, jednak jako zwykły, szary śmiertelnik nie zawsze wiedziałem co należy interpretować alegorycznie, a co dosłownie. W tym tkwiła moja trudność w odbiorze. Jednak polecam wypróbować na własnej skórze.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę