Nowoczesność i tożsamość

Tekst
«Ja» i społeczeństwo w epoce późnej nowoczesności
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jedna z najbardziej znanych prac Anthony’ego Giddensa poświęcona problematyce tożsamości, za pomocą której wprowadził on do socjologicznego obiegu cały słownik terminów, takich jak separacja doświadczenia, systemy abstrakcyjne, czysta relacja, a także rozróżnienie na politykę emancypacji i politykę życia. Ta świetnie napisana, ekscytująca teoretycznie i poznawczo rozprawa, pełna błyskotliwych argumentów i trafnych przykładów, to jeden z ważniejszych głosów na temat dylematów życia codziennego w epoce określanej mianem późnej nowoczesności.
Nowoczesne instytucje różnią się od wszelkich wcześniejszych form porządku społecznego ze względu na swoją dynamikę, to, w jakim stopniu podważają tradycyjne zwyczaje i obyczaje, i na ich globalny zasięg. Nie są to jednak tylko zmiany zewnętrzne. Nowoczesność radykalnie przekształca charakter życia codziennego i zmienia najbardziej osobiste doświadczenia człowieka. Nowoczesność należy rozważać na poziomie instytucjonalnym, ale transmutacje zachodzące na tym poziomie znajdują bezpośrednie przełożenie na życie jednostek i, co za tym idzie, ich tożsamość. Celem tej książki jest analiza natury tych wzajemnych powiązań i zbudowanie słownika pozwalających ją uchwycić kategorii.(Z tekstu)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 lutego 2020
  • ISBN: 978-83-01-20710-6
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Anthony Giddens "Nowoczesność i tożsamość" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora