3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Marsjanin

Tekst
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie.

Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze!

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

Na podstawie książki powstał wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film, w którym główną rolę gra Matt Damon.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 lutego 2020
  • ISBN: 978-83-287-1431-1
  • Tłumacz: Marcin Ring
  • Wydawca: Akurat
  • Spis treści
Andy Weir "Marsjanin" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Dobrosław Hetman
20 kwietnia 2020

Przyznaję, że do sięgnięcia po książkę zachęciła mnie rewelacyjna adaptacja filmowa oraz przychylne recenzje. Czytałem na wielu forach naukowych, że większość procedur pokazanych w filmie jest zasadniczo możliwa w realu. Zdawało mi się to mało prawdopodobne. Jednak po przeczytaniu książki zrozumiałem, że film nie jest w stanie oddać ogromu wiedzy naukowej, które zawiera książka wnosząc tym samym logiczne uzasadnienia wszystkich procesów. Wspaniała lektura, bardzo szczegółowa, wciągająca i trzymająca w napięciu. Główny bohater to wymiatacz, choć mam pewne podejrzenia co do jego zdrowia psychicznego pozbawionego wyrażania emocji ( może taki też miał być kandydat do tej misji). Szczerze polecam, rewelacja!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę