Gdzie narozrabiał krukAudio

Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Gdzie narozrabiał kruk
Gdzie narozrabiał kruk
E-book
31,50  23,63 
Szczegóły
Opis książki

Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych.

W czasach kiedy świat się skurczył, kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin, kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już oswojone przez człowieka, okazuje się, że są rejony nietknięte ludzką ręką.

Andrzej Piotrowski – przyrodnik, muzealnik, podróżnik i fotograf – odkrywa dla nas taką właśnie Rosję. Archipelagi bezludnych wysp, kilometry plaż, na których nie znajdziemy śladu ludzkiej stopy, rzeki pełne ryb, rzadko odwiedzane pasma górskie i olbrzymie przestrzenie porośnięte tajgą. A brunatne niedźwiedzie, amurskie tygrysy, koty bez ogona, kłębowiska łososi na tarle, ponad metrowe amonity, wiśniowe bursztyny, wulkany błotne, tunele lawowe – to tylko niektóre z tamtejszych cudów.

To opowieść nie tylko o dalekiej podróży i przyrodzie, ale też o zaskakujących spotkaniach i wielkim sercu mieszkańców tych krain, które są położone – jak pisze sam autor – „dalej niż daleko”, wzbogacona o polskie wątki, jak choćby losy Bronisława Piłsudskiego, mapy oraz oryginalne zdjęcia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
  • ISBN: 9788381398848
  • Lektor: Filip Kosior
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Andzrej Piotrowski "Gdzie narozrabiał kruk" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Gdzie narozrabiał kruk
E-book
31,50  23,63 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę