Psychologia penitencjarna. Rozdział 13-14Tekst

Z serii: Minibook
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rozdziały 13-14 z publikacji pt. "Psychologia Penitencjarna"- redakcja naukowa Mieczysław Ciosek, Beata Pastwa-Wojciechowska.

Rozdział 13. Służba więzienna: organizacje, struktura, funkcje.

Rozdział 14. Zmierzch kary pozbawienia wolności? Sens współczesnej kary uwięzienia.

Psychologia i prawo to rozległe dziedziny wiedzy, które dokonują oglądu zachowania człowieka z dwóch punktów widzenia: pierwszy z nich polega na poszukiwaniu przyczyn oraz mechanizmów postępowania, drugi odnosi się do oceny zgodności zachowania człowieka z normami prawa. Perspektywy te spotykają się i wzajemnie przenikają w procesie postępowania karnego i postępowania wykonawczego. Z istnieniem i funkcjonowaniem aparatu wymiaru sprawiedliwości związane są więc tradycyjnie dwie dyscypliny psychologiczne: psychologia sądowa i psychologia penitencjarna, odnosząca się do sytuacji przymusowej izolacji człowieka w instytucjach zamkniętych. Ta książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu psychologii penitencjarnej, niezbędne dla każdego działającego w tym obszarze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • ISBN: 978-83-01-18883-2
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Henryk Machel "Psychologia penitencjarna. Rozdział 13-14" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Minibook»
Psychologia penitencjarna. Rozdział 15-16
Nanotechnologia w praktyce. Rozdział 9
Nanotechnologia w praktyce. Rozdział 8
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę