Zimowy ogieńTekst

Z serii: Czarna Seria
Z serii: Kwartet sezonowy #3
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rok 1987, noc świętej Łucji. W sali tanecznej w małej wiosce w południowej Szwecji wybucha pożar, podczas którego ginie młoda kobieta. W trakcie śledztwa, każdy jest przeciwko każdemu, rodziny, sąsiedzi, przyjaciele – wszyscy są skłóceni. W końcu do zbrodni przyznaje się młody mężczyzna.

Trzydzieści lat później do wioski, w której u swojej ciotki spędziła dzieciństwo, powraca Laura. Do momentu pożaru była to jej bezpieczna przestrzeń. Okazuje się, że pomimo upływu lat społeczność nadal przeżywa tragedię, a powrót dziewczyny budzi stłumione emocje. Laura odkrywa tajemnice, które rzucają nowe światło na tragedię sprzed lat i na wspomnienia dziewczyny o tej przerażającej nocy.

Zimowy ogień to mrożąca krew w żyłach powieść o nierozerwalnych więzach krwi, zdradzie i bliznach, które nigdy nie znikną.

Anders de la Motte dorastał w niewielkiej miejscowości Billesholm w Skanii. Zanim został pisarzem, pracował jako policjant. Jego poprzednie powieści odniosły duży sukces. Za Ultimatum otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych za najlepszy kryminał 2015 roku. Mieszka z rodziną w miejscowości Lomma.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 02 września 2020
  • ISBN: 9788381432801
  • Tłumacz: Milena Hadryan
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Anders de la Motte "Zimowy ogień" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Czarna Seria»
Stowarzyszenie leworęcznych
Zimowy ogień
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
-5%
Książka należy do serii
«Kwartet sezonowy»
Strażniczka Słońca
Zimowy ogień
Śnieżna siostra
-5%
Emilia Krol
12 listopada 2020

Jestem pod ogromnym wrażeniem po przeczytaniu tej książki. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania sytuacji i fabuły. Autor pozwala nam poczuć się na pierwszym miejscu, by zacząć samemu odkrywać tajemnice, jednak prawda okazuje się inna niż każdy myślał. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Musiałam ją odłożyć, by ochłonąć, bo zostało zawarte tak dużo emocji. Bardzo mi się spodobała i zostanie ze mną na dłużej. Solidne 10/10

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę