Alfred J. Palla

Alfred J. Palla

Alfred J. Palla – polski pisarz, podróżnik, historyk, apologeta. Alfred Jan Palla przyszedł na świat w 1960 roku w Wodzisławiu Śląskim. Ukoń... Szczegóły

O autorze

Alfred J. Palla – polski pisarz, podróżnik, historyk, apologeta.

Alfred Jan Palla przyszedł na świat w 1960 roku w Wodzisławiu Śląskim. Ukończył Pedagogiczne Studium Techniczne w Gliwicach, a następnie studiował w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, specjalizując się w historii starożytnej pod kierunkiem prof. Aleksandra Krawczuka. W 1986 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował biblistykę na Andrews University w stanie Michigan. Stopień naukowy doktora uzyskał w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Stanach Zjednoczonych mieszkał do 2006 roku.

W latach 1997–2006 pracował jako duchowny w środowisku polonijnym w Chicago. Od 2006 roku zajmuje się popularyzowaniem wiedzy biblijnej i historycznej w Polsce. Uważa, że prawdziwy sukces nie polega na tym, co się posiada, lecz kim się jest. Zachęca do rozpoznania i rozwoju otrzymanego talentu, w tym pasji, temperamentu, preferencji osobowościowych i darów duchowych, a także do wytrwałego rozwoju potencjału.

Jest autorem ponad stu artykułów oraz kilkunastu książek, w których zajmuje się historią, archeologią, biblistyką, apologetyką chrześcijańską oraz kształtowaniem w czytelniku pozytywnego wyznania. Opublikował liczne artykuły w takich czasopismach, jak Dziennik Chicagowski, Relax, Panorama, Gwiazda Polarna, Znaki Czasu, Fakty i Mity, Słowo i Życie oraz CEL, broniąc w nich wiarygodności Biblii oraz jej nauk.

Jego najpopularniejsze książki to: Sukces jest w twoich rękach, Niewidzialna wojna o Twoje życie, Niezwykłe historie zwykłych ludzi, Radość mimo trudności.

Książki Alfreda J. Palla można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy