NarcyzmTekst

Zaprzeczenie prawdziwemu JA
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy jesteś narcyzem? A może znasz kogoś, kto nim jest? Wbrew obiegowemu przekonaniu narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To człowiek, który nie potrafi zaakceptować swojego prawdziwego Ja i w jego miejsce tworzy trwałą maskę, mającą skrywać niezdolność do doznawania uczuć.

W tej przełomowej pracy Alexander Lowen, psychoanalityk światowej sławy, wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie kliniczne, by pokazać, jak można przywrócić takiemu pacjentowi uczucia i pomóc w odzyskaniu integralności jaźni. Podstawowy przekaz Narcyzmu jest tyleż doniosły, co niemożliwy do zakwestionowania: uczucia i ich wyrażanie to bez żadnych wątpliwości sprawa najwyższej wagi. „Jesteśmy tym, co czujemy, a nie tym, co robimy”.

Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 19 maja 2021
  • Rozmiar: 320 str. 3 ilustracje
  • ISBN: 9788381437455
  • Tłumacz: Paweł Luboński
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Alexander Lowen "Narcyzm" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Cytaty 1

mętne? Suge­ro­wa­łem wcze­śniej, że osoba nar­cy­styczna odcina się od swo­ich uczuć w obro­nie przed wła­sną sła­bo­ścią. Ale to samo czy­nią neu­ro­tycy. Co jest więc szcze­gól­nego w zabu­rze­niu nar­cy­stycz­nym? Moim zda­niem róż­nica polega na tym, że nar­cyz prze­żył w domu rodzin­nym kosz­mar ( hor­ror ). Żeby zro­zu­mieć jego pro­blem, musimy wie­dzieć, że na takie doświad­cze­nie ludzie reagują jego nego­wa­niem.

+1machinespcb
Bogusława Sutuła
01 września

Naprawdę miło napisana książka. Pod względem równie dobra. Pomaga świetnie zrozumieć, jak poważną sprawą są zaburzenia osobowości. Przede wszystkim pokazuje, że to problem, którego nie da się całkowicie pozbyć. Książka dla wszystkich, którzy myślą, że wyleczą narcyza miłością. Sprowadza na ziemię. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę