3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Sto wierszy na każdą okazję

PDF
Wiersze - ćwiczenia edukacyjne - scenariusze lekcji i uroczystości szkolnych
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tematycznie dobrane i pięknie ilustrowane wiersze najwybitniejszych polskich poetów: Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, ks. Jana Twardowskiego i innych. Wiersze do antologii zostały wybrane tematycznie, zgodnie ze świętami i ważnymi datami kalendarza szkolnego. Adresatem antologii są dzieci w wieku od 5 do 9 lat, ich rodzice i nauczyciele.


Antologia podzielona jest na 25 rozdziałów. Tematem każdego rozdziału są ważne święta, daty i okazje w kalendarzu szkolnym ucznia: początek roku szkolnego, polski wrzesień, Dzień Nauczyciela, Święto Zmarłych, Święto Niepodległości, Andrzejki itd. Poszczególne rozdziały zawierają po kilka wierszy, a każdy z wierszy porusza odmienne zagadnienie dotyczące tematu rozdziału. Ostatnie strony z każdego rozdziału zawierają opracowanie edukacyjne (ogólną charakterystykę tematu, pytania, scenariusze zajęć z dziećmi, zadania oraz definicje trudniejszych słów). W antologii znajduje się 118 wierszy najwybitniejszych polskich poetów.


Antologia "Sto wierszy na każdą okazję" została pomyślana jako podręcznik uzupełniający w klasach I-III szkoły podstawowej. Jest doskonałym narzędziem do pracy w klasie, zwłaszcza przy omawianiu świąt i ważnych dat w kalendarzu szkolnym oraz przy przygotowaniu uroczystości szkolnych. Antologia nadaje się także do domowych zajęć i zabaw z dziećmi. Ta pięknie wydana publikacja stanie się wreszcie cennym prezentem dla każdego dziecka, które kocha wiersze i atrakcyjne ilustracje.


ATUTY KSIĄŻKI:


• Antologia zbudowana wokół 25 tematów - najważniejszych dat w kalendarzu.

• Różnorodne wiersze pozwalające na kompleksowe opracowanie każdego tematu.

• Strony edukacyjne do każdego tematu zawierające treści informacyjne, pytania do wierszy, scenariusze zajęć i zadania.

• Atrakcyjne ilustracje, uzupełniające przekaz dydaktyczny.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-7568-636-4
  • Całkowity rozmiar: 35 MB
  • Całkowity liczba stron: 172
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Siedmioróg
"Sto wierszy na każdą okazję" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Faustyna Skalska
28 września 2021

Ta książeczka jest rewelacyjna! Jestem nauczycielką nauczania początkowego i korzystałam z niej już wiele razy. Ciężko jest ciągle wymyślać coś nowego na każdą okazję dlatego dobrze jest sięgnąć po tak zwanego gotowca :) Muszę przyznać, że ta książka nieraz ułatwiła mi pracę. Serdecznie polecam wszystkim nauczycielom!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę