Kamienie na szaniec

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Kamienie na szaniec
Tekst
Kamienie na szaniec
E-book
26,90  19,64 
Szczegóły
Opis książki

Jedna z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego zżycia to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec. Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są wówczas młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji, rodzącymi się wraz z przyroda do dorosłości, do nowego zżycia. Snują plany na przyszłość, marzą. Wiosna przechodzi w lato, a lato w jesień – równie symboliczny czas powolnego umierania. Jesień ich zżycia zaczyna się we wrześniu 1939 roku.


Bo to jest książka o wartościach właśnie: o służbie podejmowanej w obliczu niebezpieczeństwa, braterstwie widocznym w poświęceniach wobec przyjaciół i o pracy nad sobą, która jest nieodłącznym elementem wyzwań, przed którymi stają Zośka, Rudy i Alek.

Phm. Tomasz Rawski

w latach 2004 – 2006 Komendant Harcerskiego Szczepu „Uroczysko” im. Aleksandra Kamińskiego.


Czyta Jerzy Zelnik

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • Czas trwania: 5 godz. 48 min 40 sek.
  • ISBN: 978-83-60313-22-0
  • Lektor: Jerzy Zelnik
  • Wydawca: Aleksandria
  • Spis treści
Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Kamienie na szaniec
E-book
26,90  19,64 
Zdzisława Iwanicka
30 marca 2020

"Kamienie na szaniec" prawdopodobnie jak większość Polaków młodego pokolenia przeczytałam pierwszy raz w szkole, gdyż była to lektura obowiązkowa. Pamiętam, że wywarła mnie mnie mieszane wrażenie, z perspektywy czasu wiem, że w wieku 13 lat nie mogłam patrzeć na pewne rzeczy tak, jak patrzę dzisiaj. Po raz pierwszy zetknęłam się w książce z takim okrucieństwem, śmiercią młodych ludzi, wojną… Książka wywołała we mnie niesamowite emocje, smutek, złość, gniew. A jednocześnie dumę. Dumę z naszego kraju, że przerwaliśmy, szacunek do wszystkich, którzy polegli za moją wolność. Dziś wracam do «Kamieni na szaniec» w formie audiobooka. Myślę, że taki format wzbudzi jeszcze więcej emocji.

mmrozwadowska
02 listopada 2021

książka bardzo fajna i pouczająca jest pełna akcji jest też bardzo smutna serdecznie polecam i radzę przesłuchać miłego dnia

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę