W pałacu carówTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W 1826 r. Francja była zrujnowana przez kampanie napoleońskie, a Rosja wydaje się zasobna krainą. W poszukiwaniu sławy i fortuny Grisier, francuski mistrz szermierki, wyjeżdża do Petersburga. Po męczącej podróży zaprzyjaźnił się z Louise Dupuis, a także z jej kochankiem, hrabią Alexisem Vaninkoffem, młodym porucznikiem Gwardii Carskiej. Po śmierci cesarza Aleksandra spiskowcy, z którymi hrabia Alexis dał się omotać, wykorzystują kłopoty po zrzeczeniu się korony przez Konstantego na korzyść Mikołaja, jego młodszego brata, aby spróbować ustanowić republikę. Jednak źle przygotowany spisek zwany spiskiem dekabrystów jest porażką. Wszyscy bohaterowie zostają aresztowani, a nasz mistrz szermierki wpada potężne tarapaty…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 czerwca 2019
Aleksander Dumas "W pałacu carów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Świętosława Gielgud
20 maja 2020

Zakochałam się w tej książce, dawno się tak nie uśmiałam przy lekturze! Bardzo lubię kulturę rosyjską, dlatego jak tylko zobaczyłam, że akcja powieści dzieje się w Moskwie – nie wahałam się ani chwili nad kupnem. Główny bohater to szukający pracy Francuz, który naprawdę da się lubić. Razem z nim poznajemy codzienne realia ogromnej stolicy Rosji oraz jej historię. Sporo zabawnych komentarzy od autora tworzy niepowtarzalny, świetny klimat powieści. Nie zapomniano również wspomnieć o Polakach i naszych stosunkach z Rosjanami. Interesująca i wciągająca lektura. Pierwszy raz czytam książkę tego autora, na pewno poszukam więcej jego tytułów. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę