Daleko od morzaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Daleko od morza
Daleko od morza
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,85  47,88 
Daleko od morza
Daleko od morza
Audiobook
Czyta Lena Schimscheiner
29,95  22,16 
Szczegóły
Opis książki

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka Marianna Palińska po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück wraca do Polski, aby odnaleźć swojego brata.

Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju, spisując ich historie, co pomaga jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością.

Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych.

Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.

Zachęcająca do refleksji opowieść z trudną historią w tle, niosąca nadzieję i przypominająca o tym, jak ważna jest pamięć i zrozumienie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 19 lipca 2019
Agnieszka Gładzik "Daleko od morza" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Daleko od morza
Audiobook
Czyta Lena Schimscheiner
29,95  22,16 
Amanda Mika
29 czerwca 2020

Lubię książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, dlatego bez wahania sięgnęłam po powieść Agnieszki Gładzik. Główna bohaterka, Marianna, jest jedną z kobiet, którym udało się przeżyć obóz koncentracyjny. Po długiej rekonwalescencji powraca do Polski, aby odnaleźć swojego brata. W powojennej rzeczywistości stara się pomagać Niemcom, dla których los również nie był łaskawy. Kobieta wierzy w to, że każdy człowiek, bez względu na narodowość, zasługuje na szacunek i drugą szansę. Niestety jej czyny nie są dobrze odbierane przez otoczenie rodaków. Czy uda jej się zrealizować zamierzone cele? Książka ta jest naprawdę poruszająca i momentami po prostu mocna. Historie opowiedziane w niej są dosyć brutalne i ciężkie. Mimo to zdecydowanie polecam uwadze każdego czytelnika, który interesuje się tematem historii w literaturze, ale też tym, którzy lubią silne przeżycia emocjonalne podczas czytania.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę