3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Ognisty pył

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ognisty pył
Ognisty pył
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 47,99  38,39 
Ognisty pył
Audiobook
Czyta Emilia Strzelecka
29,99 
Szczegóły
Opis książki

Diana Trietiakow jest młodą kobietą, z niezrozumiałych dla niej powodów odrzuconą przez społeczeństwo. Podczas spaceru w głębi lasu przypadkiem trafia na aktywną strefę temporalną i przenosi się do niebezpiecznego protoświata Amyrade, krążącego w macierzy między wszechświatami, gdzie panują inne prawa naturalne. Spotyka tam Rajivarka, niedoszłego władcę agresywnego gatunku risanorków, który udał się na wygnanie po dopuszczeniu się hekatomby na własnych wojownikach. Żyjąc w enklawie pośrodku pustkowia, mężczyzna swoją jedyną nadzieję na odkupienie widzi teraz w Dianie, która przez przypadek zdruzgotała jego plany. Kobieta nie chce jednak współpracować. Dzielące obojga różnice kulturowe i międzygatunkowe, wynoszące biliony lat świetlnych, doprowadzają do ciągłych nieporozumień. Kiedy Diana w końcu zaczyna ufać risanorkowi bardziej niż  komukolwiek dotąd, odkrywa, że została wciągnięta w rozgrywkę, która może mieć katastrofalne skutki dla niej samej, jak i całej ludzkości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 31 marca 2019
  • ISBN: 978-83-941896-2-4
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
  • Spis treści
Adrianna Biełowiec "Ognisty pył" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ognisty pył
Audiobook
Czyta Emilia Strzelecka
29,99 
Polikarp Jamroz
17 maja 2020

Wciągająca i zajmująca powieść science-fiction, o zderzeniu kompletnie różnych światów. Diana Trietiakow, dwudziestosiedmioletnia dziewczyna jest pewnego rodzaju wyrzutkiem, choć nie do końca wiadomo skąd wzięła się u niej fobia społeczna. Nie potrafi z nikim znaleźć wspólnego języka. Niespodziewanie, podczas jednego z wieczornych spacerów przenosi się do innego wszechświata. Spotyka tam Rajivarka, generała gatunku risanorków, którzy żyją aby bezwzględnie wybijać inne rasy. Nie brakuje więc wojen i bitew, ale i użycia niezwykle zaawansowanej technologii, o której ziemianom się nie śniło. Książka ma niesamowicie skonstruowane, zupełnie nowe uniwersum, nietuzinkowe opisy fizjonomii i stylu życia istot pozaziemskich. Bardzo przypadła mi do gustu postać uszatego Rajivarka, ma on ciekawe poglądy i w mojej głowie prezentował się niezwykle pociągająco. «Ognisty pył» zaserwował mi świetną rozrywkę, uważam, że to rewelacyjne science-fiction z wątkiem miłosnym w tle. Dla miłośników gatunku – prawdziwa gratka. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę