Adele Faber

Adele Faber

Adele Faber – amerykańska pisarka, specjalistka w dziedzinie komunikacji między rodzicami i dziećmi. Adele Faber przyszła na świat 12 styczn... Szczegóły

O autorze

Adele Faber – amerykańska pisarka, specjalistka w dziedzinie komunikacji między rodzicami i dziećmi.

Adele Faber przyszła na świat 12 stycznia 1928 roku w Nowym Jorku. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku teatrologii w Queens College, a następnie uzyskała tytuł magistra pedagogiki na Uniwersytecie Nowojorskim. Po studiach przez osiem lat uczyła w liceach w Nowym Jorku, była również członkinią kadry nauczycielskiej w The New School for Social Research, prywatnym uniwersytecie na Manhattanie w Nowym Jorku, oraz w The Family Life Institute przy Uniwersytecie Long Island.

Adele Faber razem z Elaine Mazlish, inną specjalistką w dziedzinie komunikacji rodziców z dziećmi, napisała kilkanaście poradników, które od lat cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Za ich pierwszą wspólną książkę „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, wydaną w 1973 roku, zostały uhonorowane prestiżową nagrodą Christopher Award, przyznawaną autorom książek, filmów i programów telewizyjnych prezentujących i przekazujących najwyższe wartości duchowe w życiu każdego człowieka.

Sukces pierwszej książki zachęcił je do dalszej pracy, której efektem były kolejne poradniki. W 1980 roku opublikowano „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Poradnik ten, mimo że od jego premiery minęło już przeszło trzydzieści lat, przekazuje nowym pokoleniom rodziców i nauczycieli na całym świecie treści, które wciąż są aktualne i niezwykle cenne.

Kolejnymi książkami w bibliografii Faber i Mazlish, które doczekały się polskiego tłumaczenia, są:

[ul]„Rodzeństwo bez rywalizacji” (1987),

„Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” (1992),

„Jak mówić, żeby dzieci się uczyły: w domu i w szkole” (1994),

„Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (2005).

[/ul

]Wszystkie one są poradnikami, które – w oparciu o opisy autentycznych wydarzeń i problemów – dają praktyczne wskazówki, dzięki którym komunikacja między dorosłymi i dziećmi może ulec znaczącej poprawie, a wszelkie konflikty mogą być rozwiązywane w sposób pokojowy.

Adele Faber i Elaine Mazlish często podróżują po całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach, wygłaszając prelekcje, podczas których dzielą się swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Ponadto występują w najbardziej popularnych telewizyjnych programach talk show: gościły m.in. u Oprah Winfrey i w porannym programie „Good Morning America”.

Książki Adele Faber można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy