Adam Szustak OP

Adam Szustak OP

Adam Szustak OP – polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audio... Szczegóły

O autorze

Adam Szustak OP – polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków.

O autorze

Adam Stanisław Szustak OP przyszedł na świat 20 lipca 1978 roku w Myszkowie. Przez dwa lata studiował w Wyższym Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej, a następnie wstąpił do zakonu dominikanów. Śluby wieczyste złożył 18 kwietnia 2004 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 4 grudnia 2004 roku. W tym samym czasie uzyskał tytuł magistra na Kolegium Filozoficzno – Teologicznym OO. Dominikanów na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 2007–2012 był duszpasterzem we wspólnocie akademickiej Beczka w Krakowie, a także zainicjował powstanie w 2012 roku chrześcijańskiej fundacji Malak. W tym samym roku został asygnowany do klasztoru w Łodzi, zostając tak zwanym kaznodzieją wędrownym – większość czasu spędza obecnie na rekolekcjach wyjazdowych, także poza granicami Polski. Jest jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów. We wrześniu 2017 roku uruchomił profil na portalu Patronite, przez który kaznodzieję wspiera co miesiąc około 2700 osób. Profil ten jest obecnie głównym źródłem finansowania jego działalności oraz najpopularniejszym profilem na platformie. Razem z grupą współpracowników o. Szustak w 2014 roku utworzył stronę internetową oraz kanał na portalu YouTube o nazwie Langusta na palmie, w ramach którego głosi swoje rozważania w krótszych lub dłuższych seriach, także w formie vlogów. Na kanale można znaleźć również jego konferencje wydawane w formie audiobooków.

Twórczość

Adam Szustak pisze również książki. Do najpopularniejszych jego pozycji należą: “Góra obietnic”, “Droga do zbawienia”, «„Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie“», «„Plaster miodu“», «„#jeszcze5minutek“» i «„Wilki dwa. W obronie stada“».

Książki Adama Szustaka przeczytać można online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.