Współczesna kultura dyplomatyczna

PDF
Przybliżenie pierwsze
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przedmiotem prezentowanej książki jest współczesna kultura dyplomatyczna – zagadnienie  fascynujące i trudne do badania.  Namysł nad tą problematyką zaczynać trzeba było od początku, od przyjęcia aparatu pojęciowego pozwalającego charakteryzować konkretne kultury dyplomatyczne, stanowiące  skomplikowane układy norm prawnych, wartości, zwyczajów i procedur, które regulują działalność dyplomatów. Następnie konieczne było odwołanie się do praktyki. A ta do tej pory nie została uteoretyczniona. Stąd w przedsięwzięciu, którego owocem jest prezentowana książka, tak liczny udział osób o podwójnej charakterystyce: zawodowych dyplomatów i zarazem uczonych z zakresu szeroko rozumianych nauk politycznych. Wysiłek wszystkich Autorów oraz pomysłodawcy projektu Profesora Ryszarda Stemplowskiego sprawił, że powstała ważna, nowatorska książka – wielce przydatna w uniwersyteckim kształceniu kadr dyplomatycznych oraz urzędników państwowych.


Zbiór "Współczesna kultura dyplomatyczna" jest rzeczywiście przybliżeniem pierwszym (jak głosi tytuł) i ma nie tylko charakter pionierski, ale w pewnej mierze jest inspiracją do debaty i dalszych przemyśleń. Jest to zapoczątkowanie publicznej oceny zakresu i tej formy aktywności państwa, które nigdy nie były w Polsce przedmiotem całościowego projektu badawczego.

(Adam Daniel Rotfeld, z recenzji wydawniczej)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2019
  • ISBN: 978-83-7383-892-5
  • Całkowity rozmiar: 2 MB
  • Całkowity liczba stron: 368
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Scholar
Stanisław Bieleń "Współczesna kultura dyplomatyczna" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę