Modelowanie ekstrakcji ultradźwiękowej w układzie ciecz-ciało stałePDF

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Proces ekstrakcji w układzie ciecz-ciało stałe jest jednym z trudniejszych do modelowania procesów dyfuzyjnych. W przypadku ekstrakcji wspomaganej polem ultradźwiękowym tylko w nielicznych opracowaniach wykorzystuje się modele dyfuzyjne bezpośrednio uwzględniające w swojej strukturze moc pola ultradźwiękowego.

Celem pracy było opracowanie modelu matematycznego pozwalającego kompleksowo charakteryzować przebieg wieloskładnikowego ruchu masy w czasie ekstrakcji prowadzonej w sposób okresowy przy uwzględnieniu oddziaływania pola ultradźwiękowego. Badania przeprowadzono na dwóch modelowych surowcach różniących się budową morfologiczną, tj. liściach szałwii lekarskiej i korzeniach lubczyku ogrodowego. Jako rozpuszczalników użyto wody i 90% roztworu alkoholu etylowego. Do generowania ultradźwięków wykorzystano procesor ultradźwiękowy firmy Sonics VCX 750.

Opracowany i zweryfikowany model procesu ekstrakcji ultradźwiękowej ujmuje w kompleksowy sposób współzależność podstawowych parametrów procesu, jakimi są czas i natężenie pola ultradźwiękowego i ich wpływ na końcowe stężenie w ekstrakcie substancji rozpuszczalnych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Zbigniew Kobus "Modelowanie ekstrakcji ultradźwiękowej w układzie ciecz-ciało stałe" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Rozprawy Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie»
Przydatność technologiczna i kulinarna mięsa mieszańców pochodzących z krzyżowania dzika (Sus scrofa scrofa) z wybranymi rasami hodowlanymi świń
Zmienność ontogenetyczna mięty (Mentha species) czynnikiem warunkującym zawartość składników bioaktywnych w surowcu
Konkurencyjność rolnictwa Polski Wschodniej
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę