Homo deus. Krótka historia jutra

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Homo deus. Krótka historia jutra
Tekst
Homo deus. Krótka historia jutra
E-book
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Jaka przyszłość czeka nasz gatunek?

Światowy bestseller. Jedna z dziesięciu najlepszych książek non-fiction 2017 roku według magazynu „Time”

„Naprawdę porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, zrozumiale napisana, bez nadmiernej ilości naukowego żargonu. Zmusza do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością”.

Bill Gates, „TIME”

Homo deus to śmiała analiza historii naszego gatunku oraz najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Badamy ludzkie geny, łączymy komputery z mózgami, hodujemy tkanki w próbówkach. Niedługo technologia pozwoli nam swobodnie modyfikować nasze ciała. Yuval Noah Harari twierdzi, że kiedy stopniowo zmienimy nasze umysły, niepotrzeżenie powstanie nowy gatunek, człowiek bóg – homo deus.

„Skoro tak wiele już osiągnęliśmy, prawopodobnie zechcemy sięgnąć po szczęście, boskość i nieśmiertelność – nawet jeśli nas to zabije”.

Y.N. Harari

Starzejący się i psujący organizm to tylko problem techniczny. Niebawem najbohatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią sięspołeczeństwa i religie? Jakie czekają nas zagrożenia? Czy sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka? Być może spełni się czarny scenariusz – garstka zmodyfikowanych ludzi zapanuje nad światem, a reszta stanie się zbędna. Jak będzie wyglądało dążenie superludzi do szczęścia? Y.N. harari wnikliwie przygląda się naszej przeszłości i współczesnym kierunkom rozwoju cywilizacji.

Kim stanie się człowiek?

Głośna książka jednego z najciekawszych myślicieli XXI wieku.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 19 godz. 17 min 06 sek.
  • ISBN: 9788308065433
  • Tłumacz: Michał Romanek
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Yuval Noah Harari "Homo deus. Krótka historia jutra" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Homo deus. Krótka historia jutra
E-book
39,90 
Szarlota Panas
22 grudnia 2020

Bardzo dobra, odkrywcza lektura. Wędrówka po różnych tematach i epokach historycznych, z filozoficznym komentarzem autora. Książka stara się odpowiedzieć na pytanie jakie będą dalsze kierunki rozwoju ludzkości i zawiera opisane w niezwykle interesujący sposób badania naukowe, które wysuwają abstrakcyjne wnioski na temat naszej przyszłej egzystencji za 20-30 lat. Wnioski te oparte są na dogłębnej analizie historycznej, co dodaje autentyczności jego teoriom. Moim zdaniem autor trzyma świetny poziom i na pewno sięgnę po kolejną jego książkę. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę