21 lekcji na XXI wiekTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
21 lekcji na XXI wiek
21 lekcji na XXI wiek
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,80  59,84 
21 lekcji na XXI wiek
Audio
21 lekcji na XXI wiek
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?

Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.

Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.

21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.

Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?

Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.

Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.

Caroline Sanderson, „The Bookseller”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 490 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308067123
  • Tłumacz: Michał Romanek
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Yuval Noah Harari "21 lekcji na XXI wiek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
21 lekcji na XXI wiek
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
34,90 
Olgierd Dobrowolski
23 grudnia 2019

Profesor Harari, czerpiąc z pomysłów z poprzednich książek, próbuje rozwikłać nam plątaninę problemów politycznych, technologicznych, społecznych i egzystencjalnych. Oferuje mądre i oryginalne sposoby przygotowania się na przyszłość tak odmienną od świata, w którym teraz żyjemy. Dla mnie osobiście ta książka stała się jedynie magazynem cennych informacji i mądrych myśli, a także powodów do refleksji nad przyszłością planety i jej własnym życiem. W książce, jak wynika z tytułu i przedmowy, dwadzieścia jeden rozdziałów dotyczących dzisiejszych problemów dotyczących wszystkich i wszystkich. Nowe technologie, niebezpieczne hakowanie, wyścig zbrojeń, zanieczyszczenie środowiska … Profesor Harari opisuje to i wiele więcej w zamaskowanych szczegółach i wyciąga rozczarowujące wnioski. Oczywiście książka nie miałaby sensu, gdyby autor nie zaproponował sposobów zmiany sytuacji. Profesor Harari to robi. I robi to bardzo skutecznie. Tacy ludzie są warte wysłuchania.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę