Czerń i purpuraTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czerń i purpura
Tekst
Czerń i purpura
E-book
32,50  25,68 
Szczegóły
Видео
"Czerń i purpura" Wojciech Dutka - audiobook. Czyta Filip Kosior
Opis książki

Opowieść oparta na faktach.

Miłość młodego esesmana do żydowskiej więźniarki. I przerażające piekło Auschwitz.

Słowacja, 1939.


Wywodząca się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej, niezwykle uzdolniona muzycznie Milena Zinger właśnie zostaje studentką konserwatorium. Jej beztroskie życie przerywa wybuch II wojny światowej. Zingerowie momentalnie stają się obywatelami drugiej kategorii, którzy każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie.

Austria, 1939.


Franz Weimert ulega wpływom nazistowskiej ideologii: wstępuje do Hitlerjugend, a po śmierci brata – żołnierza poległego podczas walk o Warszawę – zgłasza się ochotniczo do SS. Szybko przestaje odróżniać dobro od zła… Wiosną 1942 roku wybiera służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz.


Drogi Mileny i Franza przetną się w najmniej spodziewany sposób. Przerażona, skazana na powolną śmierć dziewczyna, która znalazła się w pierwszym kobiecym transporcie do Oświęcimia, chce za wszelką cenę przeżyć piekło niemieckiego obozu zagłady. I los daje jej szansę: ma zaśpiewać na suto zakrapianych urodzinach swego wroga – młodego esesmana, który na jej oczach z zimną krwią zamordował bezbronnego więźnia.


Poruszony śpiewem Mileny Franz zaczyna się nią interesować. Tak zrodzi się jedna z najbardziej poruszających i niezwykłych historii miłosnych czasów Holocaustu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 08 kwietnia 2019
  • Rozmiar: 440 str.
Wojciech Dutka "Czerń i purpura" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Urszula Kapuscinska
27 listopada 2019

Ta historia jest szokująca, a potem nie odpuszcza. Historia zakazanej, niemożliwej miłości między żydem a nazistą. I wszystko dzieje się gdzieś, ale w Auschwitz! Nic więc dziwnego, że ta książka wcale nie jest historią romantyczną, a miłość nie jest tutaj romansem, ale bólem, przerażeniem, rozpaczą. Tyle emocji! Tego nie da się opisać… koniecznie przeczytaj!!!

kuboszek
04 lutego 2020

Wspaniała,wyciskająca łzy z oczu historia oparta na faktach. Gorąco polecam. jest to jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio przeczytałam!!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę