Żmijowisko

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Żmijowisko
Żmijowisko
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Tekst
Żmijowisko
E-book
31,90 
Szczegóły
Audio
Żmijowisko
Audiobook
Czyta Mariusz Bonaszewski
39,90  29,13 
Szczegóły
Tekst
Żmijowisko
E-book
31,90  23,29 
Szczegóły
Видео
ŻMIJOWISKO Wojciech Chmielarz - Ada zniknęła
Opis książki

Bestsellerowy thriller mistrza kryminału. Serial na Canal Plus.

Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje, które w czasie kolejnych dni wyjdą na jaw.

Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, rozdrapują dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Dosłownie rozpływa się w powietrzu. Pomimo intensywnych poszukiwań, nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rok po tym wydarzeniu, jej ojciec powraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam…

Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy wszystkich dookoła. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat, a które niosą destrukcję zamiast pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. To opowieść o tym, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru (2019), siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody, zdobywca Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału (2019) i Złotego Pocisku (2019). Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016) i Cienie (Marginesy 2018), cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017), postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014) oraz Rany (Marginesy 2019). Mieszka w Warszawie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 25 października 2019
Wojciech Chmielarz "Żmijowisko" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Żmijowisko
Audiobook
Czyta Mariusz Bonaszewski
39,90  29,13 
Zbigniew Ostroski
23 grudnia 2019

Pierwszy raz czytam książkę tego autora, znajomi doradzili. I byłem absolutnie zachwycony! Prawdziwy thriller psychologiczny z doskonale utrzymaną intrygą i nieprzewidywalnym zakończeniem! Bez względu na to, jak bardzo się starałem, nie mogłem odgadnąć, kto był głównym złoczyńcą. Brak frazesów, dobrze napisane postacie, mistrzowsko stworzona atmosfera. I pomimo tego, że sam tekst wydaje się prosty i łatwy, od razu wchodzisz w historię, a fabuła prowadzi cię do samego końca. Chcę bezzwłocznie przeczytać książkę na jednym posiedzeniu. Podobało mi się, że bohaterowie to zwykli ludzie, spędzą wakacje w zwykły sposób, zrelaksują się, nic specjalnego. Tym bardziej nieoczekiwana i straszna jest sytuacja, w której upadają. Zdecydowanie polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę