ŻmijowiskoAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Żmijowisko
E-book
31,90 
Szczegóły
Видео
ŻMIJOWISKO Wojciech Chmielarz - Ada zniknęła
Opis książki

Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza.

Ostatnie wspólne wakacje… Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki.

Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje.

Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu.

Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki.

„Ada była ciągle najważniejsza. Każdego dnia o niej myślałem, każdego. O tym, co się stało.

O tym, co moglibyśmy zrobić inaczej.”

Przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam…

Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016) i Cienie (2018), cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017) oraz postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014). Mieszka w Warszawie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • Czas trwania: min - sek.
  • ISBN: 978-83-65973-98-6
  • Lektor: Mariusz Bonaszewski
  • Wydawca: Marginesy
  • Spis treści
Wojciech Chmielarz "Żmijowisko" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Żmijowisko
E-book
31,90 
Judyta Bula
26 sierpnia 2020

Żmijowisko to niewielkie miejsce ukryte na wsi pośród drzew i jezior; to zacisze z niewielkim gospodarstwem agroturystycznym, które przyciąga osoby spragnione wypoczynku na łonie natury, relaksu. Kamila, Arek oraz ich dwójka dzieci przyjeżdżają na Żmijowisko aby wypocząć. Mają się tam spotkać również z ich znajomymi. Jednakże zamiast wypoczynku, od początku atmosfera jest raczej nie najlepsza. W powietrzu wisi żal i złość między bohaterami, a jeszcze tej nocy zdarzy się nieoczekiwany wypadek – znika nastoletnia Ada. Muszę przyznać, że książka trzymała mnie w zainteresowaniu już od samego początku, bardzo byłam ciekawa jak to wszystko się skończy i nie mogłam się oderwać od czytania. Świetnie, bardzo realistycznie wykreowana historia, czułam się jakbym sama brała udział w poszukiwaniach dziewczyny. Gorąco polecam «Żmijowisko» wszystkim fanom sensacji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę