Morawiecki i jego tajemnice

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Gdy wkroczył na główną scenę polskiej polityki, większość komentatorów dała wyraz swemu zaskoczeniu. Kojarzony z zapleczem merytorycznym Platformy Obywatelskiej i wpływowym w tej formacji Janem Krzysztofem Bieleckim bankowiec stał się z dnia na dzień jedną z twarzy przejmującego władzę obozu Prawa i Sprawiedliwości. Szybko okazało się, że Mateusz Morawiecki nie jest jedynie dodatkiem do tej ekipy. Obdarzony szczególnym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego umiejętnie poszerzał zakres swych uprawnień wicepremiera. Z czasem zastąpił Beatę Szydło na stanowisku prezesa rady ministrów. Rządowa propaganda lansuje wersję, według której Morawiecki miałby być fachowcem, doświadczonym graczem gospodarczym z chlubną kartą w życiorysie z lat 80., kiedy to stał u boku ojca jako bojownik antykomunistycznego podziemia.


Tomasz Piątek zadaje sobie i nam pytanie – czy to cała prawda o obecnym premierze?


Wielomiesięczna praca w archiwach (także IPN), jak również rozmowy z ludźmi, którzy znali Mateusza Morawieckiego na różnych etapach jego życia, a także skrupulatna analiza jego działalności oraz powiązań towarzyskich, politycznych i biznesowych – wszystko to daje inny obraz, niż ten, który znamy z rządowych czy prorządowych mediów. Mateusz Morawiecki ma swoje tajemnice, Tomasz Piątek odkrywa wiele z nich.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 maja 2019
  • Rozmiar: 530 str. 17 ilustracji
Tomasz Piątek "Morawiecki i jego tajemnice" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«#ArbitrorFakty»
TVPropaganda. Za kulisami TVP.
Duda i jego tajemnice
Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki
-5%
Zofia Dąbrowska
19 listopada 2019

Dość zawiła książka, ale to kawał dobrej literatury. Wymaga poświęcenia chwili czasu i uwagi, ma mocny przekaz i skłania do refleksji, niestety nie do końca pocieszającej. Wywiady i fakty pokazujące powiązania polityczne premiera RP Mateusza Morawieckiego i całej jego świty miały na mnie niepokojący wpływ. Uważam, że każdy obywatel RP, który nie chce być niewolnikiem powinien przeczytać tę lekturę. Warto być świadomym.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę