RauszAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Berlin, lato 1939 roku. Młody esesman Egon von Rausch zostaje przyjęty do realizacji tajnego projektu T4. To plan zamordowania tysięcy chorych psychicznie i wykluczonych ze społeczeństwa ludzi. Rausch ma zorganizować transport śmierci z Prus Wschodnich do komór gazowych w Saksonii. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec, którego przed laty uznano za zmarłego, żyje i ukrywa się w jednym ze szpitali. Rausch wyrusza w mroczną podróż, podczas której będzie dokonywał okrutnej selekcji ludzi do pociągu śmierci, a równolegle rozpocznie prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia ojca.

***

 „Książka przerażająca, wbijająca w fotel, niedająca zasnąć, ale znakomita”.

Magda Mikołajczuk, Polskie Radio Program 1

***

„»Rausz« ma wymiar psychologicznego traktatu o naturze zła”.

Sławomir Buryła, „Nowe Książki”

***

„»Rausz« to przede wszystkim nie tyle powieść wojenna, ile kolejna inkarnacja dekadenckiego toposu upadłego arystokraty”.

Krzysztof Cieślik, „Rzeczpospolita”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 grudnia 2020
  • ISBN: 978-83-8194-963-7
  • Lektor: Jacek Dragun
  • Wydawca: Storybox
Tomasz Białkowski "Rausz" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Bogumiła Kempa
27 stycznia

Wstrząsająca opowieść o skłonności ludzi do okrucieństwa, o podłości, a także przewrotności ślepego losu. Wywołała u mnie niedowierzanie, że to wszystko działo się naprawdę, że opisane w niej szaleństwo jest częścią historii Europy. Białkowski kilkakrotnie ostro mną potrząsnął, aż miałam ochotę rzucić książkę w kąt. Jednak ciekawość, ponadczasowa waga tej historii zwyciężyły i czytałam dalej. Ta książka będzie śnić mi się po nocach.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę