Tom Phillips

Tom Phillips

Tom Phillips urodził się 23 grudnia 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Studiował archeologię oraz antropologię, a także historię i filozofię nau... Szczegóły

O autorze

Tom Phillips urodził się 23 grudnia 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Studiował archeologię oraz antropologię, a także historię i filozofię nauki na Uniwersytecie Cambridge, i jak sam twierdzi, podczas pisania książki «Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko» skorzystał z wiedzy zdobytej na każdym z tych kierunków.

Tom z zawodu jest dziennikarzem i komikiem. Pełni również funkcję redaktora internetowego serwisu Full Fact, cenionej niezależnej organizacji zajmującej się sprawdzaniem faktów. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora wydawniczego brytyjskiej wersji serwisu BuzzFeed.

Próbował wielu rzeczy – należał do grupy komediowej, pracował w telewizji i w Parlamencie, założył nawet własną gazetę, ale bez większego sukcesu.

Sławę przyniosła mu wydana w 2018 roku książka «Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko». Jest to niesamowicie zabawna i napisana w przystępny sposób książka, opowiadająca o momentach w dziejach ludzkości, kiedy coś poszło nie tak, jak powinno. Debiutancka powieść Brytyjczyka została przetłumaczona na wiele języków i zyskała ogromną popularność na całym świecie.

Książkę Toma Phillipsa można czytać online na stronie Litres lub pobrać w formatach: mobi, epub, txt, pdf.

Podobni autorzy