Ogród kości

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Ogród kości
Tekst
Ogród kości
E-book
32  25,28 
Szczegóły
Opis książki

Makabryczny sekret, który przeleżał w ziemi prawie dwieście lat.


Niezidentyfikowane kości, głęboko pogrzebane sekrety i nierozwiązana sprawa sprzed lat kładą się cieniem na życiu mieszkanki Bostonu.


Julia Hamill dokonuje przerażającego odkrycia w ogrodzie swojego nowo kupionego domu. Skalista ziemia kryje czaszkę kobiety, która według doktor Maury Isles nosi ślady morderstwa. Ale jakiekolwiek informacje o tym, kim była kobieta i co ją spotkało, przepadły w mrokach niepamięci. Julia nie zamierza jednak rezygnować ze śledztwa.


Niemal dwieście lat wcześniej Norris Marshall, student medycyny bez grosza przy duszy, dołącza do grupy ludzi plądrujących groby – nocą wykrada z cmentarza świeżo pochowane ciała i sprzedaje je jako eksponaty szpitalowi uniwersyteckiemu. Szybko zostaje zdemaskowany i staje się głównym podejrzanym w sprawie o makabryczne zabójstwo pielęgniarki. Aby udowodnić swoją niewinność, Norris sprzymierza się z jedynym świadkiem, który widział mordercę – z Rose Connolly, piękną krawcową z bostońskich slumsów, potencjalną następną ofiarą. Razem przeczesują miasto – od ponurych cmentarzy do najjaśniejszych salonów elity – i wpadają na trop potwora, który w najmniej oczekiwanym miejscu czeka na kolejną okazję do krwawego morderstwa…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 28 listopada 2020
  • ISBN: 978-83-8215-021-6
  • Lektor: Janusz Zadura
  • Redaktor: Jerzy Żebrowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Tess Gerritsen "Ogród kości" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Ogród kości
E-book
32  25,28 
Zenobia Ruszczyk
27 stycznia

Książki Tess Gerritsen to pewniaki. Sięgając po jej teksty, nie mam wątpliwości, że czeka mnie przyjemna i wciągająca lektura. Tak było i tym razem. W bardzo ciekawy sposób autorka przeplata rzeczywistość z przeszłością, większość fabuły w książce dzieje się w wieku XIX i jest to rewelacyjna podróż w przeszłość. Z czystym sumieniem mogę dodać tą książkę do moich ulubionych. Już dawno nie przeczytałam czegoś tak fajnego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę