Drach

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Drach
Drach
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 67,80  54,24 
Audio
Drach
Audiobook
Czyta Andrzej Mastalerz
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk.

Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie.

Między Josefem a Nikodemem piękne, podłe, smutne i — ostatecznie — tragiczne losy dwóch rodzin; wiek wojen i powstań, śmierci i narodzin, miłości, zdrad i marzeń, które nigdy się nie spełnią. Drach o nich wie. Widzi przeszłość i zna przyszłość. Dla niego wszystko jest teraz…

Saga rodzinna? Wielka opowieść o Śląsku? A może powieść totalna, która wymyka się wszelkim kategoryzacjom? Autor Morfiny w szczytowej formie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308057162
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Szczepan Twardoch "Drach" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Drach
Audiobook
Czyta Andrzej Mastalerz
34,90 
Hedwiga Latka
14 kwietnia 2020

Historia na pozór skomplikowana, ale w miarę czytania wszystko zaczyna układać się w całość. I to jaką! Bardzo ciekawy sposób narracji, rewelacyjna konstrukcja fabuły, nietuzinkowi bohaterowie oraz oddanie hołdu ziemi Górnego Śląska i trudnej historii tego regionu. Postacie mówią po śląsku, po niemiecku i czystą polszczyzną. Tłumaczenia autor nie podaje, jednak nie przeszkadza to w domyśleniu się z kontekstu, poza tym, moim zdaniem jest to zabieg celowy również. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Twardocha, ale jego wnikliwość zrobiła na mnie wrażenie, dlatego na pewno sięgnę po kolejne pozycje autora.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę