Sekretne życie pszczółTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł.

Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
  • ISBN: 9788308072417
  • Tłumacz: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Sue Monk Kidd "Sekretne życie pszczół" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Apolonia Piaseczny
02 marca

Przepiękna, urzekająca lektura. Zarówno książka i film są fenomenalne. Akcja powieści rozgrywa się w latach 60 w Karolinie Południowej. Mamy tutaj temat rasizmu, dążenia czarnoskórych mieszańców południa do swobody wyborów. Uważam, że tą pozycję powinien znać każdy dorosły i nastolatek. Książka zmusza też do refleksji. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę