Worek kości

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W wieku trzydziestu sześciu lat popularny pisarz, Michael Noonan, traci  ukochaną żonę Johannę (Jo), która umiera nagle na parkingu centrum  handlowego. Tuż przed śmiercią Jo kupiła domowy test ciążowy, ale  Michael nie wiedział, że podejrzewa u siebie ciążę choć oboje długo  czekali na dziecko. Gdyby urodziła się im dziewczynka, miała otrzymać  imię Kia. Rzeczywiście, Jo była w ciąży, a płód był płci żeńskiej  Jednocześnie Noonan doznaje pisarskiej blokady. Po czterech latach,  gnębiony koszmarami, decyduje się stawić im czoła.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7885-034-2
  • Tłumacz: Krzysztof Sokołowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Worek kości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Halina Kuczynska
03 lutego 2020

Mikea Noonana, głównego bohatera powieści Kinga, zaczynają nawiedzać nocne koszmary, w których widzi swój domek nad jeziorem , gdzie spędzał wolny czas wraz ze swoją żoną.

Dochodzi do wniosku, że musi tam wrócić, ponieważ właśnie tam tkwi jego problem niemocy twórczej. Po przybyciu do tajemniczego miejsca zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy. Mike nie dopuszcza do siebie myśli o powrocie do domu, stara się rozwiązać zagadkę sprzed lat.

Bardzo dobrze napisana powieść, świetnie opisani bohaterowie. Genialna fabuła okryta tajemnicą, doskonałe mieszanie się światów. Granica jest praktycznie nieodczuwalna. Prosty i jednocześnie cięty język Kinga. Mistrzostwo! Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę