Pudełko z guzikami GwendyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Opowiadanie napisane wspólnie z Richardem Chizmarem, którego akcja rozgrywa się w miasteczku Castle Rock w 1974 roku


Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy.


Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie“. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-463-2
  • Redaktor: Danuta Górska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Richard Chizmar "Pudełko z guzikami Gwendy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Świetna historia, napisana w typowym, kingowskim stylu. Jestem fanka twórczości autora już od dawna i każda kolejna książka autora, która trafia w moje ręce, zawsze jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. Historia o dorastaniu i odpowiedzialności za swoje czyny w obliczu pokus. Nie zabrakło oczywiście zwrotów akcji i grozy, w końcu to publikacja Kinga. Dodatkowo, mamy tu przepiękne ilustracje, doskonale współgrająca z fabułą. Przeczytałam błyskawicznie, szkoda jedynie, że jest taka krótka:). Dla mnie 10/10.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę