Pan Mercedes

Tekst
Z serii: Bill Hodges #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Pan Mercedes
Pan Mercedes
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 73,90  59,12 
Pan Mercedes
Pan Mercedes
Audiobook
Czyta Jan Peszek
39,90  19,95 
Szczegóły
Opis książki

Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy…


Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana. Gdy Bill Hodges traci już nadzieję na sprawiedliwość, otrzymuje list od „Pana Mercedesa”, jak zdążyły nazwać go media.


Hodges wie, że musi zrobić wszystko, by zapobiec kolejnej tragedii, która może pochłonąć o wiele więcej ofiar.


Pan Mercedes to historia o wojnie między dobrem a złem autorstwa niekwestionowanego mistrza pióra, który doskonale zagłębia się w umysł opętanego mordercy.


Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. W 2015 roku Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Kryminałów przyznało Stephenowi Kingowi Nagrodę im. Edgara Allana Poe za powieść Pan Mercedes.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2019
  • ISBN: 978-83-8125-781-7
  • Redaktor: Danuta Górska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Pan Mercedes" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Pan Mercedes
Audiobook
Czyta Jan Peszek
39,90  19,95 
Książka należy do serii
«Bill Hodges»
Znalezione nie kradzione
Koniec warty
Pan Mercedes
-5%
Daniela Kaczor
09 czerwca 2020

Długo wyczekiwałam tej powieści, jako fanka Kinga pobiegłam do najbliższej księgarni już w dniu premiery! Książkę praktycznie połknęłam w kilka godzin, wciągnęła mnie bez reszty, co oczywiście świadczy tylko o tym jak bardzo mi się podobała. Po tak wielu przeczytanych pozycjach od Stephena Kinga on wciąż potrafi mnie zaskoczyć i zamydlić oczy fałszywymi poszlakami w śledztwach. Coś wspaniałego! Książka"Pan Mercedes" okazała się nie tylko wciągającym kryminałem, ale także opowieścią o przemianach, które zachodzą w ludziach, gdy znajdują się w niespodziewanym obliczu strachu i zagrożenia. W takich momentach muszą pokonać własną słabość i polegają na instynktach. Niezwykła, kingowska atmosfera, rewelacyjny pomysł na fabułę i świetnie poprowadzona narracja. Nic dodać nic ująć. Był strach, była groza i była intryga. Dla mnie to absolutny król horrorów. Polecam po stokroć!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę