Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od kluczaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i szeryfa z Dzikiego Zachodu. Wraz z grupą towarzyszy przemierza złowrogi, wyludniony świat, zniszczony przez wojny, zamieszkały przez mutanty i demony, w poszukiwaniu tajemniczej Mrocznej Wieży stojącej w centrum istnienia wszystkich światów. Wędrowców zatrzymuje lodowaty wicher niszczący wszystko na swojej drodze. Chcąc przetrwać, znajdują schronienie w opustoszałym budynku wiejskiej świetlicy. Tam spędzają noc, słuchając opowiadania Rolanda o jednej z pierwszych misji, jaką wykonał po tym, gdy stał się rewolwerowcem. Wysłany przez ojca do Debarii, by pomóc tamtejszym mieszkańcom uporać się z mordującym całe rodziny zmiennokształtnym stworem, skóroczłekiem, Roland bierze pod opiekę dziesięcioletniego chłopca, Billa Streetera, jedynego ocalałego z ostatniej rzezi. Usiłując uspokoić przerażone dziecko, opowiada mu swą ulubioną historię z dzieciństwa  zatytułowaną Wiatr przez dziurkę od klucza, którą często czytała mu matka. Występuje w niej chłopiec, Tim Ross, znany później jako Tim Dzielne Serce, nieustraszony rewolwerowiec...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-256-7
  • Tłumacz: Zbigniew A. Królicki
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Mroczna Wieża»
Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe
Mroczna Wieża V: Wilki z Calla
Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza
-5%

Świetne dopełnienie dla świata Mrocznej Wieży, książka pełna magii, dająca oderwać się od rzeczywistości. Z dodatkiem tym zapoznałam się po przeczytaniu całej sagi, wzbogacony został o dwie nowe historie o rewolwerowcach, które czyta się szybko i z przyjemnością. Wspaniale było się znów spotkać z Rolandem i jego towarzyszami po małej przerwie. Fabuła ma strukturę pudełkową, dwie historie – jedna w drugiej, połączone jednym wydarzeniem. Horror w westernowym wydaniu. Książka daje do myślenia i skłania do przemyśleń na temat własnego podejścia do przyjaźni i zachowania w obliczu zagrożenia. Książka stanowi świetną wisienkę na torcie wspaniałej sagi. Łezka się kręci w oku, że to już koniec. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę