ChudszyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Billy Halleck nie ma specjalnych powodów do narzekania. Jako wzięty adwokat z każdą sprawą zarabia coraz więcej. Sprawdza się jako mąż i ojciec. Ma wygodny dom i kochającą rodzinę. Jedyne, co go naprawdę trapi, to poważna nadwaga grożąca zawałem serca. Pewnego dnia, wracając z wystawnej kolacji, potrąca samochodem i zabija starą Cygankę. Sprawia trafia na wokandę. Uniewinniający wyrok nie satysfakcjonuje ojca ofiary, który rzuca na niego klątwę. Od tej chwili Billy chudnie w zastraszającym tempie. Procesu utraty wagi nie da się zatrzymać. Równie okropny los spotyka sędziego i szefa policji. To dzięki nim Billy uniknął odpowiedzialności...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-231-4
  • Tłumacz: Robert Lipski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Chudszy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Kolekcja Mistrza Grozy»
Ostatni bastion Barta Dawesa
Chudszy
Uciekinier
-5%

"Chudszy" to prawdziwa perełka Stephena Kinga. Nie umniejszam innym książkom, bo czytałem naprawdę fantastyczne lektury przez niego napisane, jednak ta wywarła na mnie szczególne wrażenie. Fabuła wciąga praktycznie od początku, historia intryguje i chwyta czytelnika tak, że pozostaje on w lekkim napięciu do samego końca, które jest równie zaskakujące co wzruszające. Często wracam do «Chudszego» i pomimo upływu czasu podoba mi się dalej tak samo. Bardzo ciekawy klimat i elementy cygańskiej kultury. Czyta się naprawdę szybko, a wrażenie jakie pozostawia po przeczytaniu pozostało mi w pamięci jeszcze przez kolejnych kilka godzin. Dla mnie King to niekwestionowany mistrz thrillerów i horrorów, pewnik świetnej rozrywki i klasyka gatunku. Zachęcam do czytania jego książek.

"Blaze" to siódma i ostatnia książka Stephena Kinga, pod którą podpisał się jako Richard Bachman. Początki twórczości Kinga nie wykazują jeszcze jego charakterystycznego stylu, którym podbił setki serc czytelników, jednak mimo to jego wczesne książki mają w sobie ten pierwiastek, który nie pozwala się oderwać od lektury. Fabuła skupia się na parce głównych bohaterów Blaze'a i George'a, którzy łącza siły i postanawiają porwać sześciomiesięcznego dziedzica wielkiej fortuny. Postacie są skonstruowane kontrastowo, nie raz było mi nawet żal nie do końca rozwiniętego Blaze'a. Akcja toczy się szybko i wciąga, a zakończenie – jak to u Kinga – solidnie zaskakuje. Lubie wracać do wczesnych powieści mojego ulubionego pisarza i spoglądać jak rozwiał swój talent przez te wszystkie lata. Z sentymentem otwieram jego wczesne dzieła i na pewno wrócę do nich jeszcze nie raz.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę